środa, 12 marca 2014

More Than Famous || Rozdział 7

komentarz = szacunek i motywacja dla autora"People like us, we don’t need that much.
Just someone that starts, starts the spark in our bonfire hearts."

Na chwilę się zatrzymałam, aby popatrzeć na chowające się w Tamizie słońce. Cudowny widok. Mimo, że mieszkam kilkanaście minut spacerku od tego miejsca, jestem tutaj może drugi, albo trzeci raz. Nie mam po prostu na to czasu i chęci. Zdecydowanie wolę po pracy iść spać, niż spacerować po Londynie. Złapałam dłońmi barierkę i lekko się odchyliłam do tyłu, jednocześnie zderzając się plecami z jakąś osobą.
-Bardzo przepraszam, naprawdę nie chciałam, to niechcący. -zaczęłam się tłumaczyć, zanim jeszcze się odwróciłam i spojrzałam na swoją ofiarę.
-Nic się nie stało. -ujrzałam przed sobą uśmiechniętego blondyna, który na mój widok jeszcze bardziej się wyszczerzyć. -Cześć Lyn. -miło się przywitał.
-Niall? Dobrze pamiętam? -spytałam niepewnie, delikatnie się uśmiechając. Szczerze mówiąc nie miałam pewności, czy to Niall, czy Zayn. Wiedziałam, że na pewno któryś z nich, bo obaj spędzili ze mną dzień wcześniej dużo czasu w klubie, ale kompletnie zapomniałam, który był którym.
-Bingo. -śmiesznie poruszył dłonią i ponownie pokazał szereg równych, białych zębów. -Co tutaj robisz? -spytał, lustrując mnie wzrokiem. Ugh... dzisiejszego dnia, wiele osób tak na mnie spoglądało. Miałam serdecznie dość.
-Powiedzmy, że potrzebowałam trochę spokoju, a to miejsce wydaje się odpowiednie dla zaspokojenia moich potrzeb. -wyjaśniłam, ponownie odwracając się w stronę barierki, na której położyłam łokcie. Niall postąpił tak samo jak ja i po chwili oboje wpatrywaliśmy się w Tamizę. -A ty? -spytałam po kilku sekundach ciszy.
-Wracam od Harr'ego. On mieszka mniej więcej tam. -wskazał ręką na część miasta, w której nie miałam jeszcze okazji być. -A ja mniej więcej tam. -pokazał na centrum miasta. -Popsuł mi się samochód, a Harry stwierdził, że nie ma ochoty mnie odwieźć, więc musiałem użyć własnych nóg. A ty gdzie mieszkasz? -spytał, kończąc swoje „tłumaczenie”.
-Mniej więcej tam. -wskazałam dłonią na część miasta, znajdującą się tuż przed centrum.
-To mniej więcej w połowie drogi ode mnie do Harr'ego. -zauważył blondyn.
-Mniej więcej. -zaśmiałam się delikatnie pod nosem.
-I teraz mniej więcej jesteśmy w połowie drogi od twojego mieszkania do Harr'ego, czyli mniej więcej w 1/4 drogi do mnie. -Niall ponownie szeroko się uśmiechnął. Temu chłopakowi chyba nigdy uśmiech nie schodzi z twarzy. Jeszcze nigdy nie widziałam go smutnego.
-Tak, mniej więcej. -nie mogłam już powstrzymać śmiechu. W ciągu niecałych dwóch minut wyrażenia „mniej więcej” użyliśmy więcej razy, niż przez całe moje życie.
-To takie śmieszne? -spytał, widząc moją reakcję.
-Mniej więcej poprawiłeś mi humor. -powiedziałam, wybuchając kolejną dawką śmiechu.
-Mniej, czy więcej? -odwrócił się w moją stronę, pokazując mi swoją uśmiechniętą twarz.
-Więcej. -odpowiedziałam, szeroko się uśmiechając w stronę blondyna.
-Niall Horan zawsze do usług. -powiedział jak jakiś koleś z reklamy o hydraulikach.
-Zapamiętam na przyszłość. -przy tym chłopaku nie da się być smutny. Nawet kiedy milczy jest zabawnie. Wydaje mi się, że będę miała z nim o wiele lepszy kontakt niż z Harry'm. Przy Niall'u ciągle się śmieje, a przy Harry'm? Przy Harry'm jestem zdenerwowana i znudzona.
-Właściwie to czemu byłaś smutna? Jeśli można wiedzieć oczywiście, bo jak nie chcesz to nie mów, nie naciskam. -delikatnie uśmiechnął się. Teraz ten uśmiech był inny, delikatny, pełny troski i słodki.
-W porządku. Chyba tobie mogę zaufać, co? -lekko szturchnęłam go w ramię.
-Oczywiście, że tak. -ponownie szeroko się uśmiechnął. -Obiecuję, że wszystko co mi powiesz zachowam dla siebie. -podniósł lewą dłoń do góry, a prawą położył na klatce piersiowej. Wyglądał jak pierwszoklasista na ślubowaniu. Ledwo co powstrzymałam śmiech.
-Pokłóciłam się z przyjaciółką. -na wspomnienie tych wydarzeń uśmiech od razu zszedł mi z twarzy.
-O co poszło? -dopytywał Nialler.
-O Harr'ego. -odpowiedziałam niechętnie, a moja twarz przybrała pewnego rodzaju grymas. Na prawdę nie mogłyśmy znaleźć lepszego powodu do kłótni, tylko Styles?
-Co? O Harr'ego? - zdziwił się Horan. -Może nie należę do tych najmądrzejszych, bo nie studiuje i nigdy nie byłem najlepszy w klasie, ale zdążyłem zauważyć, że nie lubisz Harr'ego. -jej, to aż tak bardzo widać? Chyba muszę być miła dla Styles'a...
-Fakt, nie lubię Harr'ego. Becky – moja przyjaciółka myśli, że chcę rozkochać w sobie Harr'ego, wyciągnąć z niego kasę i potem zostawić go ze złamanym sercem. -wyjaśniłam mu.
-Ale przecież tak nie jest. Macie umowę. -zauważył Niall. Właśnie, mamy umowę, o której nikt nie może się dowiedzieć...
-Ale ona przecież nie wie o umowie. Powiedziała mi, że jestem egoistką. W dodatku jest wkurzona na mnie za to, że nie powiedziałam o niej Harr'emu. -kończąc to zdanie ugryzłam się w język. Ups, nie powinnam tego powiedzieć. To trochę za dużo... Oby tylko nie zaczął dopytywać...
-To trochę dziwne. Po co miałabyś o niej mówić Harr'emu? Przecież nie masz jej w dowodzie, nie jest twoją córką, ani nawet siostrą. -zaczął rozmyślać nad tą całą sytuacją. I teraz co mu tu odpowiedzieć... Przecież nie powiem mu, że ona jest jednak moją siostrą. Wiem!
-Wspominałam Ci już, że nie mam w Londynie żadnej rodziny? Chyba nie. Przeprowadziłam się tutaj ponad rok temu i znałam jedynie Beccy. Jesteśmy jak siostry i chyba dlatego tak zareagowała. -skłamałam. To chyba było najbardziej beznadziejne kłamstwo jakie mogłam wymyślić.
-Według mnie ta twoja przyjaciółka jest zazdrosna. -Niall wyglądał na bardzo zamyślonego. Chyba rzeczywiście chciał mi pomóc. To takie... kochane? Dawno nikt nie chciał mi pomóc. To zawsze ja musiałam być dla wszystkich oparciem, a sama go nie posiadałam. -Wiesz, wcześniej trzymałyście się we dwie. -zaczął mi tłumaczyć, jednocześnie gestykulując śmiesznie rękoma. W dodatku w tym momencie przypominał mi psychologa. -Teraz trudno jest jej pogodzić się z faktem, że jakiś chłopak wejdzie między was. Czas, który jej poświęcałaś, teraz w połowie poświęcasz Harr'emu. Pewnie boi się, że całkowicie o niej zapomnisz i Harry zajmie jej miejsce. -mówił, jak specjalista od spraw dotyczących kłótni między przyjaciółkami. To dziwne, że chłopak może się tak na tym znać, w dodatku lepiej niż nie jedna dziewczyna.
-Myślisz, że odpuści kiedyś? -spytałam, mając nadzieję, że i na to pytanie da mi odpowiedź.
-Nie wiem. -na chwilę się zamyślił. -Nie znam jej, ale jeśli zależy jej na waszej przyjaźni, to powinna zrozumieć, że chcesz być szczęśliwa.
-Późno się zrobiło. Dziękuję za rozmowę, pomogłeś trochę. -przytuliłam chłopaka w ramach podziękowań.
-Umm... Lyn mogę się o coś zapytać? -nieśmiało na mnie spojrzał. Nie miałam pojęcia co może mu chodzić po głowie.
-Jasne, pytaj. -szeroko się do niego uśmiechnęłam.
-Oprócz tej przyjaciółki masz tutaj kogoś? Jakąś rodzinę, znajomych? -spytał niepewnie, jakby bał się, że tym pytaniem wywoła u mnie złość. Oczywiście, że się nie zezłościłam, ale pytanie do najprzyjemniejszych nie należało.
-Umm... Nie. -odpowiedziałam po kilku sekundach ciszy. -Znam tylko Rebeccę, no i Was teraz, bo Rose się nie liczy. Odkąd tu przyjechałam, nie miałam czasu na nowe znajomości. -powiedziałam nieśmiało, spuszczając głowę, aby nie zobaczył mojego zmieszania. W końcu kto normalny po przyjeździe do nowego miasta w ciągu roku nie nawiązuje znajomości?
-Jeśli chcesz... -zaczął niepewnie. -...to mogę być twoim przyjacielem. -spojrzał się w moją stronę, a na jego twarzy pojawił się łagodny uśmiech.
-Hmm... przyjaźń z Tobą? -komicznie poruszałam brwiami, szeroko się uśmiechając. -Cóż, może być ciekawie. -na samą myśl przyjaźni z tym chłopakiem uśmiechnęłam się. Niall to osoba pełna optymizmu i poczucia humoru, więc nie mogłabym się przy nim nudzić i smutać, a w dodatku potrafi pomóc i pocieszyć, nie wspominając już, że jest przystojny. Ideał, prawda?
-Więc jak? -chyba oczekiwał na konkretną odpowiedź. Zaczęłam zachowywać się jak Rose. Wspominałam już, że ona nigdy nie daje od razu konkretnych odpowiedzi.
-Zgoda. -ponownie szeroko uśmiechnęłam się do mojego nowego przyjaciela, a on mnie zamknął w ciepłym, mocnym, a zarazem delikatnym uścisku. Ten uścisk o wiele bardziej różnił się od tego Harr'ego, tamten był taki zimny, bez ąadnych uczuć, a Niall'a był taki ciepły i przyjazny.
-A więc moja przyjaciółko, mogę odprowadzić Cię do domu? I tak mam po drodze, a wolałbym, żeby nikt po drodze Cię nie napadł i nie daj Boże zgwałcił. -cicho zaśmiał się pod nosem. On nawet z tak banalnych rzeczy potrafi żartować. Ten chłopak jest świetny!
-Myślisz, że przy Tobie nikt nic mi nie zrobi? Hmm... widzę, że wysoka samoocena. -głośno się zaśmiałam, po czym równie głośno kichnęłam, co spowodowało wybuch śmiechu u Horana.
-Na zdrowie. -powiedział, próbując powstrzymać śmiech.
-Nie śmiej się ze mnie. -próbowałam udawać obrażoną, jednak średnio mi to wyszło.
-I tak wiem, że się nie gniewasz. Wybacz, nie potrafisz udawać obrażonej. To aż dziwne, że potrafisz udawać dziewczynę Harr'ego. -zauważył. Na samą myśl o Harry'm się skrzywiłam. Już poprawił mi się humor, ale oczywiście Harry Styles musiał wszystko popsuć.
-Błagam Cię, jeśli nie chcesz, abym się naprawdę obraziła, to lepiej nie wspominaj o Harry'm. -zagroziłam mu palcem, po czym odwróciłam się w stronę centrum. -Chodź, wracamy. -zaczęłam iść, a kilka sekund później dołączył do mnie Niall.
-Ale na serio grałaś kowboja na szkolnym przedstawieniu? -ni z tego, ni z owego przypomniał sobie wczorajszą rozmowę w klubie i głośno się zaśmiał.
-No tak, na serio. -również zaczęłam się śmiać. Wspominałam już, że przy Niall'u nie da się być smutnym?
-Ale jak? -dopytywał. -I miałaś rozszerzane spodnie, skórzaną kamizelkę i buty kowbojskie? -ahh ten Horan, chciał wszystko wiedzieć.
-Miałam rozszerzane spodnie, skórzaną kamizelkę, buty kowbojskie i nawet kapelusz i zabawkową spluwę. -zaczęłam po kolei wyliczać elementy mojego ubioru ze szkolnego przedstawienia sprzed kilku lat.
-Odjazd! -krzyknął z entuzjazmem. -Zazdroszczę!
-Taaa... jest czego... -powiedziałam niechętnie, na dalsze wspomnienia. -Potem dziewczyny się ze mnie śmiały i mówiły, że jestem dziwna. Przez cały miesiąc wytykały mnie palcami. -skrzywiłam się, wspominając te wydarzenia. Nigdy nie byłam lubiana wśród koleżanek z klasy, ponieważ wolałam przebywać w towarzystwie chłopaków, niż bawić się z nimi lalkami, bądź w późniejszych latach gadać non stop o modzie. -Mieszkam mniej więcej tu. -wskazałam na budynek, przed którym się zatrzymałam.
-A dokładniej? -dopytywał się Horan.
-Mniej więcej tam. -wskazałam dłonią na okna, znajdujące się na czwartym piętrze.
-Tam gdzie pali się światło? -spytał dociekliwie.
-Tak, właśnie tam. Chyba zapomniałam zgasić światła, zanim wyszłam. -szybko znalazłam wymówkę. Nie mogłam mu powiedzieć, że Beccy ze mną mieszka. Mimo, że od dzisiaj jest moim przyjacielem, nie ufam mu na tyle, żeby powiedzieć mu o Beck. No i właśnie tu zaczyna się problem. Nikomu nie chcę powiedzieć o Beck. Dla niej wydaje się to takie proste i mogłaby pierwszej lepszej osobie opowiedzieć historię swojego życia. Jest zbyt łatwowierna i naiwna.
-To do zobaczenia. -powiedziałam w stronę chłopaka.
-Do zobaczenia. -przytulił mnie na pożegnanie i poszedł w swoją stronę. Wjechałam windą na czwarte piętro. Mimo, że w mieszkaniu paliło się światło, Beccy już spała. Pewnie zapomniała powyłączać... Cóż, dzisiaj już na pewno z nią nie porozmawiam, ale jutro muszę to zrobić. Nie zostało mi nic innego jak pójść spać. Szybko się wykąpałam i ułożyłam się pod ciepłą kołderką. Zaczęłam jeszcze raz nad tym wszystkim rozmyślać. Nad zachowaniem Rebecci, nad rozmową z Niall'em, nad związkiem z Harry'm. Wyciągnęłam kilka wniosków. Pierwszy dotyczący Becks i Harr'ego. Muszę lepiej udawać, wtedy siostra nie będzie się czepiać, a Styles może będzie mniej irytujący. W dodatku Rose będzie zadowolna, a być może złapię z Harry'm wspólny język (w co wątpię, ale marzyć zawsze można). Kolejny dotyczący Niall'a i reszty zespołu. Muszę wszystkich lepiej poznać i znaleźć w kimś oparcie. Prawdopodobnie tą osobą jest Horan, ale nie zaszkodzi poznać innych chłopaków. Mogą się okazać równie przyjaźni jak Nialler, co by bardzo mi pomogło. No i ostatnia rzecz – od obiadu z Harry'm nic nie zjadłam, więc bardzo burczy mi w brzuchu. Dobra, koniec tych rozmyśleń na dziś. Zgasiłam lampkę i po chwili odpłynęłam do krainy Morfeusza.

______________________________
cześć wszystkim!
I jest w końcu 7 rozdział, jak już wcześniej wspomniałam mój ulubiony. ^^ Co sądzicie o relacji Lyn i Niall'a? Jak to się skończy? Piszcie w komentarzach! Już to pisałam, ale napiszę jeszcze raz, bo niektórzy się pytają. Rozdziały dodaję dwa razy w tygodniu w środy i w niedzielę, no chyba, że będzie mało osób komentować, to wtedy raz w tygodniu. Zawsze informacje o rozdziałach zamieszczam w "INFO" (na górze po lewej stronie ekranu). No to tyle, idę się uczyć wosu ;// Egzaminy się zbliżają...
<3

5 komentarzy:

 1. Przyjaźń z Niallerem..? Interesujące ; >
  Może jeszcze się w niej zakocha!!! Albo ona w nim.. No ciekawe.. ^ ^
  Ta.. Egzaminy zbliżają się a ja się rozchorowałam.. Trzeba mieć szczęście >.<
  Powodzenia! :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny. Ale czekam na rozwój wydarzeń z Harrym :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Omomomommmmmmm ! ;*
  Tak , tak , tak :D Bardzo podoba mi się ten rozdział :) Jaki słodki Horanek ♥ Ciekawie się to wszystko dzieje, może ta przyjaźń przerodzi się w miłość? Albo Nialler pozna Becks i będzie love story , a Harry zmieni się dla Lyn ? ;D Takie tam moje osobiste plany ;> Haha ;*
  Uwielbiam Twoje opowiadania i już nie mogę doczekać się niedzieli ! ;)
  Zapraszam na blog o Harrym i Niallu :>
  dangerous-styles-and-horan.blogspot.com/
  Pozdrawiam, Karinka ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż żałuję, że w ogóle nie znajduję czasu. Wcześniej na to jakoś nie narzekałam, bo wyrabiałam się ze wszystkim, a teraz? Tylko bym tu siedziała i czatowała na nowy rozdział (Oczywiście w dni, w których ma się on pojawić) Dzisiaj nawet zapomniałam adresu bloga i musiałam przekopać całą historię! A z laptopa korzystam ja, brat i mama, więc trochę szukania miałam :( A teraz się skapłam, że mogłam wejść na twoje konto! Jaka ja jestem nieogarnięta! A zdanie na temat bloga i rozdziałów znasz. Ostatnio gadam z przyjaciółką, bo miałaś jej zrobić trailer i ona tak się zachwyca, że świetny i w ogóle nie wiedziała, że będzie jej robiła stażystka i takie tam, a ja uważam, że wszystko co zrobisz jest świetnie, lepsze... I nawet nie pytaj dlaczego, bo nie wiem xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Lepsze? ok, nie pytam dlaczego :) według mnie Flawless (stazystka) o wiele lepiej sobie z tym poradziła niż ja :)

  OdpowiedzUsuń